Provzdušňování jednotlivých komor

Označeno štítky: 

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvek
  • #4608 Odpověď
   Juraj Majer
   Návštěvník

   Dobrý den,
   vlastním ČOV Topas SD 5EO od r. 2016. ČOV nyní nehlásí žádnou chybu, ale všiml jsem si, že aktivace a kalojem jsou provzdušňované aj počas fáz ako sedimentace, plnení dekantéra, odkalení a odčerpávaní aktivace. To, predpokladám, není správne. Vzduch z dmýchadla je usmerňován neustále do všech troch komor (akumulace, aktivace a kalojem). Znamená to, že mám poruchu nejakého ventilu? Dekuji za radu.

  • #4610 Odpověď
   Jan Topol
   Senior Moderator

   Dobrý den,
   za dmychadlem je třícestný ventil (označovaný ve schématu jako V). Ten je ve fázi plnění reaktoru otevřen do reaktoru (aktivace) a po dosažení maximální hladiny se zavře do aktivace a otevře do akumulace. Čistírna má tedy dva oddělené systémy rozvodu vzduchu. Pokud ventil podchází, čistírna nefunguje správně. Ve Vašem případě to znamená buď ventil vyměnit nebo jej zkusit opravit. Ventil je možné rozebrat, vyčistit a případně přihnout plechovou pacičku, která ovládá ventil tak, aby těsnil. Ventily se v průběhu času měnily, ale funkce byla stejná. Případně pošlete foto rozvodu vzduchu a ventilu na servisní oddělení, aby Vám poslali správný.

  • #5793 Odpověď
   Tomáš
   Návštěvník

   Dobrý den,Topas R5 kruh. Při odčerpávání čisté vody se provzdušňuje bioreaktor tudíž odčerpává promíchanou vodu a ne oddělenou od kalu,dále se při odčerpávani čisté vody neprecerpava prebytecny kal do kalojemu, čistírna je odkalena .předem děkuji.

   • #5802 Odpověď

    Dobrý den.
    Podle příznaků, které popisujete jde pravděpodobně o závadu na třícestném ventilu V1. Nepíšete o jak starou ČOV se jedná, ale v každém případě můžete kontaktovat naše servisní oddělení a domluvit se na výměně ventilu: servis@topolwater.com.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Provzdušňování jednotlivých komor
Vaše informace: