V roce 2022 jsme získali dvě ocenění GRAND PRIX a INOVACE ROKU

V roce 2022 jsme získali dvě ocenění GRAND PRIX a INOVACE ROKU

Na veletrhu For Arch 2022 byla naše společnost oceněna hlavní cenou GRAND PRIX za sestavu ČOV TOPAS a odvodňovacího boxu na kal. Za tento výrobek byla koncem roku 2022 oceněna také čestným uznáním v soutěži o Inovaci roku, kterou pořádá Asociace inovačního podnikání ČR, z.s.

Sestava ČOV TOPAS s odvodňovacím boxem řeší jeden ze základních a možná i nejdůležitější aspektů provozu všech domovních ČOV. A tím je kontrola, zahuštění, zmenšení objemu a následné odstranění, resp. znovuvyužití přebytečného kalu s minimálními nároky na četnost údržby. Hlavní výhody odvodňovacího boxu:

  • Skladovací kapacita kalu v odvodňovacím boxu je více než jeden rok
  • Box je možné i dodatečně instalovat k jakékoliv čistírně TOPAS
  • Instalaci boxu lze provést podle návodu i bez speciálního nářadí.
    Odvodňovací box se instaluje do země v bezprostřední blízkosti čistírny Topas. Je samonosný a opatřený víkem. Do kalojemu ČOV se osadí vzduchové čerpadlo – mamutka. Výtlak této mamutky přebytečného kalu je veden pod víko boxu. V odvodňovacím boxu prosakuje přebytečná voda textilií a polopropustným dnem zpět do akumulační nádrže čistírny a kal se v boxu zahušťuje do rypného stavu.
    Po naplnění boxu odvodněným kalem je možné kal buďto vyjmout i s vloženým pytlem z jutové textilie nebo vybrat lopatou a odvézt na kompost, kde dojde k jeho finálnímu rozpadu a hygienizaci.
    Box se dodává ve třech variantách (STANDARD, SET MANUAL a SET AUTOMAT) v závislosti na stupni automatizace odvodňování kalu v boxu.

Share this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *