Zle sedimentujúci kal

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvek
  • #4648 Odpověď
   Dominik
   Návštěvník

   Dobrý deň, vyše mesiaca pozorujem problém so zle sedimentujúcim kalom, po 20 min sedimentacie obsah kalu cca 80%, po 40 min 50%, po 60 min 35%. Pri aktuálne nastavenom čase sedimentácie 20 min dochádza k znečisteniu vyčistenej vody kalom. Chcel by som sa spýtať na riešenie uvedeného problému. Je možné dočasne zvýšiť čas sedimentácie? Topas 5 SD. Ďakujem.

  • #4650 Odpověď
   Jan Topol
   Senior Moderator

   Dobrý den, nejjednodušší vysvětlení je, že čistírna je překalená a je potřeba ji odkalit. V některých případech kal špatně sedimentuje a proto odkalování musí být podstatně častější. Špatně sedimentující kal je obvykle zapříčiněn velkým organickým znečištěním, zvláště ze zbytků potravin. Pro zvýšení hustoty kalu pomáhá (ne vždy) zvýšením dodávky vzduchu, případně dávkováním Prefloku – používá se v případě zvýšeného odstraňování fosforu.
   Je možné zvýšit dobu sedimentace, ale je zde riziko, že kal po cca 30 – 50 minutách začne na dně reaktoru bobtnat (denitrifikovat) a vyplouvat nad hladinu. Toto nebezpečí je především tam, kde ve vodě zůstává velké množství dusičnanů.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Zle sedimentujúci kal
Vaše informace: