Kde koupit PAX?

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Pavel Jouglíček a poslední změna proběhla před 3 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvek
  • #4628 Odpověď
   Jan Prucha
   Návštěvník

   Dobre rano vsem,

   v moji COV kal stoupa na hladinu namisto aby klesal. Z predchozich diskusi jsem se dozvedel, ze je to zpusobeno pritomnosti jisteho druhu bakterii, a ty lze udajne likvidovat chemicky za pomoci pripravku PAX.

   Nevite, kde ho koupit a jak se davkuje a aplikuje?

   dekuji
   jan prucha

  • #4630 Odpověď

   PAX Vám osobně prodáme na našem servisním oddělení v Čáslavi, případně si telefonicky domluvte jeho dopravu servisním technikem při případné cestě do blízkosti Vaší ČOV.
   Vzhledem k tomu, že PAX je chemikálie, jejíž přeprava a veškerá manipulace s ní jsou velmi složité a nákladné, jsme nuceni všechny tyto náklady promítnout do jeho ceny. Navíc skladování chemikálií je poměrně složité a výrobce udává dobu pro skladování pouze 5 měsíců. Z těchto důvodů PAX běžně neprodáváme a nakupujeme ho víceméně jen pro své servisní účely. PAX prodáváme pouze jako službu našim zákazníkům v urgentních případech a důrazně všem doporučujeme jeho nákup u regionálních specializovaných prodejců chemikálií, kdy při jeho nákupu s osobním odběrem výrazně ušetří.

  • #4632 Odpověď
   Ladislav Procházka
   Návštěvník

   Tuto středu jsem si koupil přes internet 4 litry PAX za 139 Kč s osobním odběrem u firmy FICHEMA Brno. Doporučuji taktéž každému uživateli ČOV poohlédnout se ve svém okolí po nějakém prodejci polyaluminiumchloridu.

  • #5482 Odpověď
   Pavel Jouglíček
   Návštěvník

   Dobrý den,

   rád bych se zeptal – jaké množství PAXu, jak často a kam v ČOV dávkovat, aby se zamezilo tvorbě biologické pěny?

   Děkuji.

   PJ

   • #5487 Odpověď

    Dobrý den.
    PAX se přidává do čistírny k redukci biologické (nikoli saponátové) pěny. Problematika biologické pěny je více vysvětlena v provozním řádu každé čistírny TOPAS a je způsobována charakterem a složením odpadní vody. Na některých čistírnách se biologická pěna prakticky nevyskytuje, na některých jen v určitých ročních obdobích – obvykle při změnách teploty (jaro, podzim) a na některých jsou problémy trvalejšího rázu. Návod na odstraňování biologické pěny není nikdy jednoznačný a stoprocentně účinný a ne vždy se použitím chemikálie PAX biologická pěna vyřeší. Naši servisní technici doporučují následující použití PAXu: Jednorázově nalít 200 ml do akumulace a 200 ml do aktivace (bioreaktoru). Poté každý následující den ráno i večer nalít cca 40 ml tekutiny do každé z obou komor až do té doby, dokud pěna nezmizí.

    • #5493 Odpověď
     Pavel Jouglíček
     Návštěvník

     Dobrý den,

     děkuji za tip – vyzkouším.

     Máme čov Topaz v provozu už přes 9 let (z technického úhlu pohledu se jedná o absolutně bezproblémové a spolehivé zařízení a nemůžu si na nic stěžovat) a problém s biologickou pěnou se objevil až během posledních pár let zpět.

     Dokud jsme používali pouze přírodní prostředky (koupelnová chemie, čistící prostředky, atd.), tak žádný problém s biologickou pěnou nebyl. Bohužel, ne vždy je toto možné dodržet …

     Osobně podezřívám tablety do myčky (myčka je v provozu téměř každý den) a intenzivní praní špinavého prádla (2 malé děti – pere se obden, někdy i častěji).

     Děkuji.

     PJ

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na: Kde koupit PAX?
Vaše informace: