Aplikace v mobilu a řídící jednotka

  • Toto téma obsahuje celkem 16 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Daniel Issa a poslední změna proběhla před 9 měsíci a 3 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvek
    • #4614 Odpověď
      Petr
      Návštěvník

      Dobrý den,

      celkem se mi libi vas system appky, wifiny a zprávy covky topaz.

      Budete apku ještě nejak vyvíjet? Uvedené grafy podle me nefungují dobře. Dale bych uvítal rezim wifi jako klient, snadno bych jej zapojil na domácí wifi a mohl bych například pomocí pc kontrolovat stav čističky. Dále by se dalo využít automatické rozesílání mailů o stavu čističky a hlášení chyb.

      Koukal jsem, ze čistička ma vstup na zapojení teplotního čidla, jaký konkrétní typ čidla to musí být?

      Ohledně výstupnu čističky, da se nějaké relé využít na hlášení chyb? Mohl bych jej pak snadno zapojit do chytre domácnosti.

      Děkuji za odpovědi
      Petr

    • #4616 Odpověď
      Adam Topol
      Správce

      Dobrý den,

      jsme rádi že se Vám naše aplikace líbí. Její vývoj je dlouhodobý proces a jako výrobce a leader v inovacích domovních ČOV plánujeme mnoho změn, jak na základě podnětů uživatelů, tak i legislativy.

      Fungování ČOV v modu Klient je v plánu, nicméně v současnosti není termín spuštění ani znám.

      ČOV má integrované jedno interní teplotní čidlo. Lze připojit navíc externí teplotní čidlo či jakékoli jiné analogové zařízení na analogové vstupy 4-25 mA.

      ČOV lze doplnit o Modbus rozhraní pro připojení k inteligentní domácnosti, případně je zde analogový výstup 230 V pro chybové stavy.

      S pozdravem
      Adam Topol

    • #5443 Odpověď
      Martin Drápal
      Návštěvník

      Dobrý den,
      chtěl bych se zeptat, jestli lze vyměnit dřívější GSM modul za modul spolupracující s Vaší appkou? Máme od Vás čistírnu z roku 2017 a možnost kontroly přes aplikaci vypadá velmi dobře.
      Děkuji.
      Drápal

      • #5445 Odpověď

        Dobrý den.
        Aplikace je v současné době navržena pro kontrolu přes Wifi v dosahu okolo ČOV. Výměnu lze uskutečnit pouze výměnou řídicí jednotky TOM, nicméně vzdálené ovládání mimo dosah WiFi signálu ČOV je stále řešeno zejména přes SMS prostřednictvím GSM modulu. Na případnou cenu výměny řídicí jednotky se informujte na servisním oddělení, závisí na stávajícím typu Vaší ČOV.

    • #5447 Odpověď
      Tomáš Dohnal
      Návštěvník

      Dobrý den, stáhnul jsem si aplikaci a při otevření se mi zobrazí:

      Webovou stránku http://www.topol.tom/ nelze načíst, protože:

      net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED

      Předem děkuji
      s pozdravem
      Tomáš Dohnal

      • #5449 Odpověď

        Jakmile stáhnete aplikaci, musíte se nejprve připojit k WiFi čistírny a zadat heslo, které je uvedeno v provozním řádu (kapitola 11.Řídicí jednotka – na konci). Teprve potom, jakmile jste připojeni na stejné WiFi síti jako je čistírna, pak můžete aplikaci spustit.

      • #5753 Odpověď

        Dobrý den,
        pro iPhone prozatím aplikaci nemáme. V iPhone je možné využít integrovaný prohlížeč Safari. Po připojení k Wi-Fi síti ČOV se můžete přihlásit zadáním adresy: http://topol.tom
        Otestováno na IOS verze 15.4.1

        S pozdravem
        Michal Smítka

    • #5450 Odpověď
      František Mika
      Návštěvník

      Dobrý den,
      v diskusi výše je zmíněno:
      „ČOV lze doplnit o Modbus rozhraní pro připojení k inteligentní domácnosti, případně je zde analogový výstup 230 V pro chybové stavy.
      S pozdravem Adam Topol“
      Rád bych dostal více informací o tomto modulu – funkce, dostupnost, cena …
      S pozdravem,
      František Mika

      • #5470 Odpověď

        MODBUS je komunikační protokol, který umožňuje prostřednictvím PC nebo jiného chytrého zařízení zobrazovat jednotlivé funkce a provozní stavy ČOV a lze pomocí něho ovládat programovatelné výstupy a číst vstupy, 4 digitální a 2 analogové (4-24 mA). MODBUS si můžete objednat spolu s čistírnou nebo ho lze doplnit i dodatečně ke stávající čistírně, která je vybavena řídicí jednotkou TOM. Aktuální cenu a případnou ukázku funkce Vám na vyžádání poskytne obchodní oddělení.

    • #5705 Odpověď
      David Netrval
      Návštěvník

      Dobrý den.
      Je do jednotky TOM možné nahrát pro wifi mod client. Jistě tohle zdaleka neřeším sám, ….. Šlo by poté integrovat čistírnu do stávající sítě . Uvažuje se s touto možností případně do budoucna ? V jakém horizontu?
      Děkuji za odpověď

      • #5707 Odpověď

        Dobrý den.
        Tato funkcionalita je ve vývojové mapě, ale bohužel zatím nemá přiřazen termín realizace.

        • #5773 Odpověď
          Milan Vlk
          Návštěvník

          Dobry den,

          Muzu pozadat o upresneni data implementace teto funkce do COV ? Respektive o zarazeni do priority listu pro development road-map.

          Opravdu mne neprijde moc pokrokove, abych se v dobe inteligentnich domu musel pokazde prepinat na wifi pro pristup na chybove hlaseni.

          Dekuji za odpoved.

        • #5786 Odpověď

          Dobrý den,
          dle sdělení vývojářů je termín zavedení WiFi mód klient předpokládaný na 08/2022, tento termín se může změnit.

        • #45499 Odpověď
          Zdeněk
          Návštěvník

          Dobrý den, taky se hlásím, hodil by se mi režím wifi client, jak to vypadá s vývojem?

          Díky,
          Zdeněk

        • #46224 Odpověď
          Daniel Issa
          Návštěvník

          Dobrý den, je už tato funkcionalita k dispozici? Pokud ano, mám čistírnu Topas výrobní číslo 376/20, bylo by možné do ní aktualizovaný firmware nahrát? Děkuji, s pozdravem, Daniel Issa.

    • #5779 Odpověď
      Lukáš
      Návštěvník

      Dobrý den,
      V aplikaci je možné nakonfigurovat mobilní číslo pro hlášení chyb.
      Koukal jsem, že v řídící jednotce chybí GSM modul. Lze ho dodatečně přidat?
      Děkuji

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
Odpověď na: Odpověď č. 4616 v Aplikace v mobilu a řídící jednotka
Vaše informace:




Storno